teknoloji
okunan
Windows 10 yolda.
0

Windows 10 yolda.

Windows 10 geliyor. İndirilebilir ön sürüm hazır.

 

2015 yılında beklenen taze windows, yeni sürümü olan windows 10‘nun indirilebilir teknik sürümü kullanıcılara sunuldu. Tam anlamıyla bitmiş bir sürüm olmadığı için bazı eksiklikler olduğu windows10 guvendemisin ve üzerindeki çalışmaların bitmesi ile birlikte 2015 yılı son çeyereğinde hazır olacağı belirtildi

Güvenlik

Bilindiği üzere windows 7 desteği  ile 13 ocak 2015 tarihinde sona ermiş ancak; windows 7 güvenlik desteği ‘nin 2020 yılına kadar devam edeceği belirtilmişti.Windows 8.1 ‘in üzerinde çalışıldığı ve güncellemelerinin devam ettiği 2015 yılı içerisinde, windows 10‘nun güvenlik konusunda nasıl olacağı hususunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Cortana

Wimdows 10’nun en önemli özelliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Cortana size tanımlanmış sesli akıllı asistan diyebiliriz. Örnek verecek olursak en çok beğendiğim filmleri bana göster dediğiniz anda size en uygun, sizin tarzınızı yansıtan filmleri size göstermesi gibi, bir nevi sizi anlaması…

Ek özellikler

Xbox ile steam üzerinden entegre çalışabilmesi ve windows phone üzerinden yönetilebilmesi, directx12 ile gelmesi, daha gelişmiş başlat menüsü ile windows 10  etkili gelmek için bir kaç neden olabilir.

Satış&Fiyat

Windows 10 satışı 2015 yılının son çeyreğinde boy gösterecek, ancak fiyat konusunda şu an belirginsizlik devam ediyor. Diğer bir açıklama ise windows 7, ve 8 kullanıcılarının ücretsiz windows 10′ a geçebileceği; tabii ki bir geçiş ücreti olacaktır.

Deneme

Türkçe desteği de  bulunan Windows 10 teknik sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Düşüncelerin ?
sevdim
0%
sevmedim
0%
emin değilim
100%
eh işte
0%
üzücü
0%
yorumlar

Yorum bırakınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.