güvenlik
okunan
ruh ikizin uygulaması güvenli mi? Uygulamanın taklitleri var mı?
0

ruh ikizin uygulaması güvenli mi? Uygulamanın taklitleri var mı?

FACEBOOK RUH İKİZİN ADLI UYGULAMASI.

Birçok üyemizin ruh ikizin uygulaması ‘ nı paylaştığını görmekteyiz. Bizde merak ederek uygulamaya göz attık. Ancak daha tıklar tıklamaz facebook şifrenizi tekrar girmenizi istiyor, daha sonra iseruh ikizin uygulaması okumadan onay verdiğiniz kısımlarda öyle çok yetki istiyor ki facebook hesabınız resmen karşı tarafın yönetimine geçiyor (Kişisel bilgiler olarak). Eğer çoktan uygulamayı kurduysanız hemen uygulama ayarlarına girerek uygulamayı kaldırın ve şifrenizi değiştirin.
Ruh ikizin uygulaması ‘ nın çalışma mantığı ise; sizin tüm paylaşımlarınıza erişerek en çok etkileşimde olduğunuz kişiyi seçiyor. Yani  paylaşımınızı en çok beğenen, en çok yorum yapan, en enleri çıkarıyor hepsi bu.  Bunu sizde biliyorsunuz, uygulamaya ne gerek var 🙂 En çok kim sizi beğeniyor, yorum yapıyor, sizi etiketliyorsa dijital ortamda ruh ikiziniz odur. Bu ve bunun gibi içeriği farklı uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulama belki kötü amaçlı olmayabilir (reklamlar hariç) ama her uygulama  güvenli de olmayabilir.

 

DİKKAT!!!

1- Facebook üzerinde dolaştığınız esnada eğer sizi facebook atar ve tekrar şifre girmenizi isterse sakın girmeyin! Tıklamış olduğunuz bir sayfa sizi farklı adrese yönlendirmiş olabilir. Siz oturumu sonlandırmadığınız sürece Facebook sizden tekrar şifre istemez!!!

2- Facebook üzerinde tıkladığınız her anket bir uygulamadır. Lütfen onay vermeden önce ayrıntılarını okuyun, ne gibi kısımlara erişim yapmak istediğini bilin.

Ayrıca ruh ikizin uygulaması birçok izni de beraberinde getiriyor. Bizce facebook ruh ikizin uygulaması kişisel bilgilerini almak ve bu uygulamayı sağlayan oluşumun ya da web sitesinin ziyaretçisini arttırmaktan öte bir şey değil. Karar sizin ! Zaten facebook’a tüm bilgilerimi verdim, beni benden iyi tanıyor, bir de bu uygulama öğrense ne olacakmış diyebilirsiniz.

 

 

Lütfen interneti daha bilinçli kullanalım. Onay vermeden önce tıkladığımız uygulama, oyun, yazı veya link  ne olursa olsun dikkatlice okuyalım.
Bizi izleyin Güvende kalın.

www.guvendemisin.com

www.facebook.com/Guvendemisin

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

  İnternet güvenliği için altın kurallar

 Ttnet fatura virüsü

 Kapora verirken dikkatli olun

Düşüncelerin ?
sevdim
0%
sevmedim
0%
emin değilim
0%
eh işte
0%
üzücü
0%
yorumlar

Yorum bırakınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.