teknoloji
okunan
Google project Ara, yani lego phone, veya lego telefon
0

Google project Ara, yani lego phone, veya lego telefon

Google’n yeni akıllı telefonu lego phone diğer bir deyişle lego telefon .

 

Google 2015 yılı içerisinde piyasaya sunmaya çalıştığı lego telefon hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Üzerinde uzun zamandır çalışılan lego telefon işlemci konusunda duraksama yaşamıştı; lego-telefon ancak sonunda Rockchip firması ile anlaşmaya sağlayan google işlemciyi de lego olarak sunabileceğinin ilk adımlarını atmış oldu.

Tak çalıştır

Lego telefon‘un en önemli özelliği tak-çalıştır olması. Örnek vercek olursak, diyelim ki fotoğrafçılığa önem veriyorsunuz. O zaman lego telefon‘un arkasına yüksek çözünürlüğü olan bir kamera ve hafız kartı slotu takabilirsiniz, ya da” bana şarjı uzun gitsin kamera ve bluetooht önemli değil”, o zaman kamera ve bluetooht’u söküp yerine kocaman pil takabilirsiniz.

Tamiri kolay

project-ara-lego-guvendemisinAkıllı telefonların en büyük sorununu olan ekran kırılması için çözüm. Ekran kırılırsa kapı kapı telefoncu aramaya ve yüksek meblağları ödemeye gerek olmayacağı belirtiliyor. Ekranın kırıldığında saniyeler içerisinde çıkartıp yenmsini takabilirsiniz. Lego telefon‘a hatta yeni çıkan teknolojileri dahi uygulayabilirsiniz. Logo telefon bir nevi bilgisayar toplamak gibi.

 

 

 

 

Fiyatlego-phone-guvendemisin

Lego telefon fiyatının 50 dolar olacağı belirtilsede Türkiye’de bu fiyattan satılacağını pek ummuyoruz. 50 dolara en baz modelin olacağını düşünürsek, artı özellikler ve ek vergi eklenince bu fiyatın çok üstüne çıkabileceğini unutmayın

 

 

 

Konu hakkında detaylı inceleme için videoyu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

——————————————————————————————

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni teknoloji televizyonlar

Windows 7 tarih mi oluyor

Düşüncelerin ?
sevdim
50%
sevmedim
0%
emin değilim
50%
eh işte
0%
üzücü
0%
yorumlar

Yorum bırakınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.