güvenlik
okunan
Facebook Şifrenizi Koruyun
1

Facebook Şifrenizi Koruyun

Her geçen gün yeni bir dolandırıcılık yöntemi çıkmakta. Bu yöntemlerin en sonu facebookta bir sayfada gezerken karşıma geldi. Gerçi sistem aynı, diğerlerinden pek farkı yok, sahte bir sayfa hazırlanmış, olta atılmış, beklemeye geçilmiş….Üstelik bu sayfa 5000 üyenin bulunduğu bir sayfaydı. Sayfa yöneticisinin paylaştığı yazıyı aynen sizlere aktarıyorum.

ÖNEMLİ BİLGİ ! MUTLAKA OKUYUN ARKADAŞLAR !!! Facebook ta son zamanlarda başkalarının ismi ve bilgileri ile sahte hesaplar açılıp o kişinin çevresinden para isteme terör içerikli paylaşımlar veya yasa dışı işler yapılmaktadır. Facebook bunu önlemek için Yeni bir uygulama getirmiştir. Hesap doğrulama sizin adınıza açılmış, sizi taklit eden hesapları tespit edip kapatıyor. Ayrıca Facebook 30.06.2017 Tarihine kadar doğrulanmayan hesapları donduracağını duyurdu ! BU LİNKTEN HESABINIZI DOĞRULAYIP SİZİ TAKLİT EDEN HESAPLARI KAPATTIRA BİLİRSİNİZ.  

çalınan-face-şifresi

 

5000 üyenin 3000’nin gerçek (aktif) kişi olduğunu varsayarak, bu paylaşım oldukça yüksek kişiye ulaşmış olabilir. Bu paylaşımı gören kişilerde hemen;

-Beni kesin kopyalamışlardır, hemen girip bilgilerimi güncelleyeyim.

-E-posta adresimi de yazayım

-Şifremi de yazayım

-Göndeeeerrr

-Hıh şimdi güvendeyim, beni taklit edenlerin hepsini kapatıverir facebook, diyerek şifremizi bir güzel sahtecilere teslim etmiş oluruz.

 

Sayfa, sahte olduğunu tasarımından kendini belli ediyor, tasarımdan anlaşılmıyor diyorsanız kırmızı alanla çizdiğimiz yere dikkatli bakın. Linkin facebook harici başka bir link (63215guvenlikmerkezifb) olduğunu fark edeceksiniz..

 

Bizi izleyin güvende kalın…

Facebook hesabım çalındı ..

1Yorum

Yorum bırakınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.