güvenlik
okunan
facebook hesabım çalındı
0

facebook hesabım çalındı

Facebook hesabım çalındı ne yapmalıyım ?

 

Son zamanların popüler dolandırıcılık ve hırsızlık olayları facebook üzerinden gerçekleşmektedir. Dünyada her gün üye sayısı gittikçe artan, hatta doğan her çocuğun doğmadan önce ailesi tarafından facebook sayfası açıldığı 21 yy da, bu tür olaylar oldukça fazla gerçekleşmektedir. Bu konu hakkında en çok yapılan dolandırıcılık olayını bu konumuzda görebilirsiniz.Asıl konumuz “facebook hesabım çalındı” Ne yapılabilir?      Bu konu hakkında kısa ve öz bilgilendirme yapıyoruz.

 1. Eğer akıllı telefon kullanıyor ve facebook hesabınızın çalındığı anda hemen durumu fark eder iseniz, hesabınıza yapılan her türlü girişin kayıtlı tutulduğu yer olan  Ana Sayfa (Sağ Üstte) >
  facebook-hesabım-çalındı

  facebook-hesabım-çalındı

  Hesap Ayarları > Güvenlik > Aktif Oturumlar sekmesi ‘nden   şüpheli gördüğünüz oturum aktivitelerini sonlandırabilirsiniz. Bu diğer kişilerin girişlerini geçici engelleyecektir. Bu işlemi yapar yapmaz hemen yeni bir e-posta adresi alıp eski e-posta adresinizi sistemden silin. Yeni e-posta adresinize gelen maili onaylayarak derin bir oh çekin.

 2. Hesabınıza sizin bilginiz dışında eklenen tüm uygulamaları kaldırın.
 3. Geri alamaz iseniz hemen elinizde numaraları olan tüm arkadaşlarınızı arayarak sizin hesabınızı şikayet etmelerini ve daha sonrasında arkadaşlıktan çıkarmasını isteyiniz. Şikayet et butonu, sayfanın sağ köşesinde bulunmaktadır.
 4.  Daha sonrasında en yakın savcılık ve emniyet müdürlüklerine, mümkünse ilinizde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne ifade vermeniz gerekmektedir. Eğer ileride sizin arkadaş listenizdeki bir kişi dolandırılır ise, bu olayı sizin yapmadığınızı kanıtlamanız gerekmektedir.
 5. Bu konuda detaylı yardım almak ve geri kurtarma işlemleri için facebook sayfamızı bakın. –>   facebook hesabım çalındı yardım

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

  İnternet güvenliği için altın kurallar

 Ttnet fatura virüsü

 Kapora verirken dikkatli olun

Düşüncelerin ?
sevdim
60%
sevmedim
0%
emin değilim
20%
eh işte
0%
üzücü
20%
yorumlar

Yorum bırakınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.