sosyal medya
okunan
Facebook arkadaş listesini gizlemek
0

Facebook arkadaş listesini gizlemek

Facebook arkadaş listesini gizlemek neden bu kadar önemli !

Arkadaş listenizi gizlemelisiniz; çünkü, sizin profilinizi görüntüleyen başka bir kişi tüm arkadaş listenizi ele geçirerek kaydeder veya tüm arkadaşlarınıza ulaşabilir. Facebook arkadaş listesini gizlemek sizi ve arkadaşlarını istenmeyen kişilerden korur.

Arkadaş listemi kaydederse ne olur?

Arkadaş listenizi kaydederse işine ilk olarak sizden başlar. Sizin profilinizde görünen herhangi bir resminizi kaydeder. Daha sonrasında kaydettiği bu resim ile sizin adınıza profil açar. Açtığı bufacebook arkadaş listesini gizlemek profile şu şekilde bir gönderi yazar.

“Arkadaşlar bu yeni facebook hesabım.Diğer hesabımı çaldılar hemen silin, hatta o hesaptan mesaj gelirse ve ben olduğumu iddaa ederse muhatap almayın.” Buradaki amaç  siz farkında olmadan bazı arkadaşlarınızı veya hepsini sahte hesaba çekmektir.

                           “Burada bir noktaya değinmek istiyorum.”

İnternete çok GÜVENMEMELİYİZ.İnsanlar artık sürekli internet başında olmaktan, o siteden bu siteye sörf yapmaktan, twitter, instagram, facebook, vk,blog derken öyle bir etki altına girmektedir ki, adeta internet bağımlısı olmaktadırlar. Bu da, internet ortamında her şeyi doğru sanmamıza her şeye inanmamıza, karşımızdaki kişinin gerçek kişi olduğundan emin olmamıza yol açmaktadır. Fakat emin olmamalıyız, çünkü yüzünü görmüyoruz veya sesini duymuyoruz ya da kokusunu hissetmiyoruz. İşte dolandırıcıların amacı da bu, sizin boş bir anınıza yakalayarak karşınızdaki kişiyi esas kişi sanmanızı sağlamak.  Bu konuda birçok dolandırıcılık olaylarının olduğu ve bunun nasıl yapıldığı konusunda güvenlik kategorimizde birçok konu paylaşmıştık.

Bizim adımıza sahte profil açan bilinmeyen X şahıs,  arkadaş listemizdeki kişileri ekleyerek yukarıda anlattığımız gibi kandırabildiği kadar arkadaşımızı kandırdı, ama bazıları da kanmadı; çünkü hemen telefona sarılarak sizi aradılar ve siz de olayı anlattınız. İŞTE BU, İNTERNETE ÇOK GÜVENMEMENİN FAYDASIYDI !

Son söz

Sizin adınıza sahte facebook hesabı açılabilir ve listenizdeki arkadaşlarınız Herkese Açık olduğu için, açılan sahte hesaptan arkadaşlarınıza ekleme talebi gönderilir ve sanki sizin yeni hesabınızmış gibi onlarla sohbet edilir. Hakaret içerikli sohbetten tutun dolandırıcılığa kadar birçok rahatsız edici davranışa maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle Facebook arkadaş listenizin sadece sizin tarafınızdan görünebildiğinden emin olun!!

Facebook arkadaş listesini gizlemek için Facebook profilinizi açın, “Arkadaşlar” kısmına tıklayın, Resimde göründüğü gibi kalem işareti olan “Yönet” e basın, “Gizliliği düzenle” kısmına tıklayın ve açılan pencerede “Sadece Ben” olarak değiştirin.
Böylece arkadaş listenizi sadece siz görebileceksiniz. Facebook hesabı çalınan bir yakınınız olduğunda sizin üzerinizden kimseye erişemeyecek.

 

arkadas-listesi-gizleme-guvendemisin

 Kaynak guvendemisin.com

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

Dikkat edin oltaya düşmeyin

 

hesap öderken 2 kere düşünün

 

Çocuk pornografisi hakkında duyarlı olun

 

 

 

Düşüncelerin ?
sevdim
100%
sevmedim
0%
emin değilim
0%
eh işte
0%
üzücü
0%
yorumlar

Yorum bırakınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.