en çok okunan
en yeni
Posts Tagged ‘teknoloji’
en son
 
daha fazla
14 Ocak 2015

Windows 7 güncelleme desteği tarih mi oluyor?

Windows 7 güncelleme desteği olacak mı?

Windows 7’nin, 13 ocak 2015 tarihi ile sonu gelmiş oldu. Bazı kaynaklarda bu haber Windows 7 ölüme terk edildi, windows 7 güncelleme desteği sona erdi adı altında bahsedilse de aslında hiç öyle olmadı. Bilirsiniz ki bir şeyi kullandığınız sürece ölüme terk edilmiş olamaz. Siz kullanmaz iseniz elbet kullanacak başka birileri vardır. Windows 7, XP’den sonra en çok tercih edilen işletim sistemi olmuştu ve şuan bulunduğu noktayı korumaktadır. Windows 10‘nun ise neler getirebileceğini merakla bekliyoruz.

Peki Windows 7’ye ne şimdi ne olacak ?

395
 
daha fazla
13 Ocak 2015

Geçmişten günümüze teknoloji ve teknoloji köleliği

Geçmişten günümüze teknolojinin gelişimi

İlk bilgisayardan veya ilklerden bir resim… Teknoloji buradan nereye geldi değil mi?.. Hatırlıyorum daha 7 yaşındayım amcamdan kalma commodore 128d ve tonlarca disket yanında, deftere yazılmış onlarca sayfalık komutlar.. Bu komutlar teknoloji köleliği’nin olmadığı yılların hitleriydi geçmişte.

O zamanlar benim için mükemmel olan ilk bilgisayarımdı. Kaset içerisinde oyunlar, masmavi bir ekran, (diğer renklere de bürünebiliyor :)). Benim için merak konusu olan içinde ne olduğuydu; ama hiçbir zaman söküp içine bakmaya fırsatım olmadı; ta ki elime win95 yüklü bir [...]

3315
 
daha fazla
10 Ocak 2015

Apple Carplay ve Alpıne ILX-007

Apple Carplay ve Alpine ile araç içi müzik, yönetim ve daha fazlası.

Bir zamanlar meşhur olan ve şu sıralarda modifiyeli araçlarda sıkça gördüğümüz ALPINE markası görünüşe göre Apple’n yeni çalışmalarından biri olan car play ile ortak çalışma yürütmüş. Apple’n geçen yıl duyurduğu car play, iphone cihazınız ile araç ekranınız arasında bağlantı sağlayarak telefonunuzdan araç yönetini, harita yönetimi ve bunun gibi birçok özelliği gözünüzü yoldan ayırmadan kullanmanıza olanak sağlayan teknolojidir.

 

 

 

Başlı başına bir araç içi işletim sistemi [...]

420
 
daha fazla
30 Aralık 2014

2015 yılında bizleri neler bekliyor

Birçok teknolojik gelişmenin yaşandığı 2014 yılı giyilebilir teknolojilerin, insansız hava araçlarının ve nesnelerin interneti gibi konuların öne çıktığı bir yıl oldu. Bu teknolojik gelişmelerin 2015 yılında da devam etmesi bekleniyor. Ayrıca duyurusu yapılan ya da bilgileri internette dolaşmaya başlanan birçok ürün de yine 2015 yılında kullanıcılarla buluşacak.

Yeni yıl, bazılarının duyurusu da yapılan yeni ürünlerin piyasaya sürülmesine sahne olacak. Sadece yeni ürünler değil bazı yazılım, servis ve çözümler içinde 2015 duyuruların yapıldığı bir yıl olacak. İşte 2015’te karşımıza çıkması beklenen yeni cihaz, servis, yazılım ve çözümler:

Giyilebilir teknolojik [...]

440


güvenlik
 
 
şüpheli-numara
 
şüpheli-numara
 
çalınan-face-şifresi
 
Notlarımız
“%100 bilişim güvenliği olamaz; ancak önlem alınabilir.” guvendemisin.com
Bizin Takip Edin.
yazılım
 
malwarebytes-guvendemisin
Malwarebytes ile güvenliğinizi arttırın.Malwarebytes indir
 
hardwipe-guvendemisin
Hardwipe. Verilerinizi yok edin.
 
Uzaktan yardım programları konusunda en tecrübelisi: TeamWıever
 
Gom player
 
ücretsiz antivirüs yazılımı AVIRA.
mobil
farklı bir filtre deneyin