en çok okunan
en yeni
Posts Tagged ‘şantaj’
en son
 
daha fazla
4 Ocak 2015

Sildiğiniz veriler, geri getirilmesin. Bilgi güvenliğine önem verin.

Bilgi güvenliği-USB bellekler  başınıza çok işler açabilir. Son zamanlarda teknolojini gelişmesine bağlı olarak birçok kişinin özel bilgileri açıkça ifşa edilmektedir. İnsanların özel resimleri, özel bilgileri internet üzerinden paylaşılmaktadır.Bu ve bunun gibi olayların başında teknolojik cihazların güvenliği, kullanılan şifreler ve kişilerden kaynaklı dikkatsizlikler gelmektedir. Yazımızda USB ve diğer her türlü taşınabilir ve sabit materyallerin güvenliğinden kısaca bilgi güvenliği’nden bahsedeceğiz.

 Taşınabilir cihazlar ile gelen tehlike Geçtiğimiz yıllarda Amerika’da bir şirkete saldırı olmuş ve verileri çalınmıştı. Bu [...]
395
 
daha fazla
25 Aralık 2014

DİKKAT! Size de Şantaj yapılabilir!

Son zamanlarda birçok vatandaşın başına hak etmedikleri şantaj iddiaları geliyor. Hepsinin temel kaynağı da Güvenlik Zafiyeti! Kötü niyetli kişiler bilgisayarınıza izinsiz erişim yaparak bilgisayarınızda kurulu bulunan web camerayı haberiniz olmadan çalıştırıyor ve sizi kameraya kaydediyor! Daha sonra görüntülerini montajlayarak çıplak hale getirebiliyor ya da sizin bilgisayar başında ki görüntünüzü kullanarak üzerine çıplak bir erkek videosu yerleştiriyor ve sanki siz eşcinsel sohbet yapıyormuşsunuz izlenimi veriyorlar. Daha sonra bu görüntüleri size göstererek internete yayma konusunda tehdit ediyorlar ve şantaj yapıyorlar!

Lütfen sayfamızda ki güvenlik [...]

180


güvenlik
 
 
şüpheli-numara
 
şüpheli-numara
 
çalınan-face-şifresi
 
Notlarımız
“%100 bilişim güvenliği olamaz; ancak önlem alınabilir.” guvendemisin.com
Bizin Takip Edin.
yazılım
 
malwarebytes-guvendemisin
Malwarebytes ile güvenliğinizi arttırın.Malwarebytes indir
 
hardwipe-guvendemisin
Hardwipe. Verilerinizi yok edin.
 
Uzaktan yardım programları konusunda en tecrübelisi: TeamWıever
 
Gom player
 
ücretsiz antivirüs yazılımı AVIRA.
mobil
farklı bir filtre deneyin