en çok okunan
en yeni
Posts Tagged ‘internet güvenliği’
en son
 
daha fazla
14 Ocak 2015

Editör olmak istiyorum ! Siz de görüşlerinizi ve fikirlerinizi paylaşın.

Editör siz olun, insanları hep birlikte bilinçlendirelim. Editör olmak istiyorum !!!

editör olmak istiyorum

Editör olmak istiyorum diyor iseniz yazımızı okumaya devam edebilirisiniz. Biz buraya neden yazdık, niçin yazdık, nasıl yazdık, bunu hizaya gerek yok, gördünüz; okudunuz ve anladınız; ama okumamış da olabilirsiniz, okumuş iseniz okumuşsunuzdur, okumamış iseniz okumamışsınızdır. Görünen yazılar uzakta değildir. Buraya yazdık da sonradan yazmadık mı dedik. Bunlar bir takım uydurma laflardır.Sahi ya biz neden bunları yazdık. (Kemal SUNAL’ı rahmetle anıyoruz).

535
 
daha fazla
8 Ocak 2015

İnternet güvenliği için altın kurallar.

İnternet güvenliği için altın kurallar. Bir siteden ansızın inen veya bir e-postandan habersizce gelen “.exe” uzantılı dosyaları kabul etmeyin. E-posta virüslerine dikkat edin. Halka açık internet hizmetlerinin olduğu yerlerde bilgisayar kullanırken önemli finansal işlemlerinizi yapmayın. O internetin bir başka kişi tarafından rahatlıkla izlenilebileceğini unutmayın. Her zaman telefon ve bilgisayarınızda antivirüs yazılımları kullanın ve bu yazılımları sürekli güncelleyin. Güvenlik için kullandığınız programların cracklenmiş (kırılmış,sahte) yazılımlar olmamasına dikkat edin. Her kırılmış yazılımın boş yere kırılmadığını, bir amaca hizmet ediyor olabileceğini [...]
1315
 
daha fazla
6 Ocak 2015

İnternetten korkun, güvenli internet ortamı yaratın !

Evinizden çıkarken kapınızı kilitliyor musunuz?  Evinizden ayrıldıktan 5 veya 10 dakika sonra,  “acaba ütü fişte miydi ya, o pencereyi kapatmadım galiba, kombi açık kaldı vb. gibi birçok soru işaretleri kafamızı kurcalar. Kimi insan geri döner ve tüm soru işaretlerini kafasından siler, kimi insan da evine ancak işini hallettikten sonra döner; fakat dönene kadar soru işaretleri hiç onu bırakmaz. İçimizde bir endişe, hafif bir korku,biraz merak olur sürekli, ta ki o açık pencereyi kapatana, fişteki ütüyü çekene dek.

         Değinmek istediğim noktaya nihayet geldik, işte bizim internet dünyasındaki en büyük [...]

245


güvenlik
 
 
şüpheli-numara
 
şüpheli-numara
 
çalınan-face-şifresi
 
Notlarımız
“%100 bilişim güvenliği olamaz; ancak önlem alınabilir.” guvendemisin.com
Bizin Takip Edin.
yazılım
 
malwarebytes-guvendemisin
Malwarebytes ile güvenliğinizi arttırın.Malwarebytes indir
 
hardwipe-guvendemisin
Hardwipe. Verilerinizi yok edin.
 
Uzaktan yardım programları konusunda en tecrübelisi: TeamWıever
 
Gom player
 
ücretsiz antivirüs yazılımı AVIRA.
mobil
farklı bir filtre deneyin