en çok okunan
en yeni
Posts Tagged ‘facebook’
en son
 
daha fazla
27 Şubat 2018

BFF Yazın Renkli Oluyorsa….

Bir yalan daha gündemde. BFF yazın renkli oluyorsa hesabını güvendedir vs vs. Asıl açıklamasına gelirsek; BFF yani “Best Friend For Ever”; “Sonsuza kadar en iyi arkadaş” anlamına geliyor. Facebook son dönemde bu tarz özel kelime ve cümleleri renklendiriyor. Sonrasında paylaşım kelimesinin üstüne tıklayınca kısa bir animasyon gösteriyor. Kısacası güvenlikle hiç bir ilgisi yok. yine sazan avcısı gençlerin hurafe paylaşımından ibaret. Yorum kısmına tırnak işaretleri olmadan “Hayırlı olsun” yazdığınız da yine renklendiğini göreceksiniz.

195
 
daha fazla
21 Kasım 2016

Facebook Şifrenizi Koruyun

Her geçen gün yeni bir dolandırıcılık yöntemi çıkmakta. Bu yöntemlerin en sonu facebookta bir sayfada gezerken karşıma geldi. Gerçi sistem aynı, diğerlerinden pek farkı yok, sahte bir sayfa hazırlanmış, olta atılmış, beklemeye geçilmiş….Üstelik bu sayfa 5000 üyenin bulunduğu bir sayfaydı. Sayfa yöneticisinin paylaştığı yazıyı aynen sizlere aktarıyorum.

ÖNEMLİ BİLGİ ! MUTLAKA OKUYUN ARKADAŞLAR !!! Facebook ta son zamanlarda başkalarının ismi ve bilgileri ile sahte hesaplar açılıp o kişinin çevresinden para isteme terör içerikli paylaşımlar veya yasa dışı işler yapılmaktadır. Facebook bunu önlemek için Yeni bir uygulama getirmiştir. Hesap doğrulama sizin adınıza açılmış, [...]

970
 
daha fazla
27 Ağustos 2016

Resmileşti Dikkat !!! ASPARAGAS

Sosyal medya kullanıcıları tarafından  “Resmileşti Dikkat” başlığıyla paylaşılan metnin hukuki olarak hiçbir geçerliliği yoktur. Bu ve bunun gibi paylaşımların hiçbir geçerliliği olmamaktadır. Konu hakkında güvendemisin olarak vermiş olduğumuz röportajlarımızda da açıkça belirttik. Konu hakkında, birçok gazetede yayımlanmış makalelere ulaşabilirsiniz. Kısa ve öz olarak resimdeki yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Resmileşti yazısı veya yazıları geçerliliği olmayan paylaşımlardır.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !

  İnternet güvenliği için altın kurallar

 Ttnet fatura [...]

985
 
daha fazla
25 Aralık 2015

facebook kullanım koşulları

FACEBOOK KULLANIM KOŞULLARI

Facebook’ta sürekli paylaşılan Facebook’un kullanım koşullarını değiştirmesi konulu yazı sosyal medyayı kasıp kavuruyor. Siz siz olun, böyle bir içeriği paylaşmayın; çünkü bu durumdan Facebook’un dahi haberi yok! Asparagas içerik . Elbette Facebook’un kullanım koşullarının değişeceğinden haberi bile yok. Facebook, herhangi bir değişiklik yapsa bile bu konuda doğrudan sizi bilgilendirebilir. Ancak “bu fotoğraflar benim” diyerek yapılan paylaşımların taktir edersiniz ki Facebook üzerinde bir etkisi olamaz. Dolayısıyla bu içeriği yok yere paylaşmayın, paylaşan arkadaşlarınızı da uyarmayı ihmal etmeyin. Ayrıca [...]

355


güvenlik
 
 
şüpheli-numara
 
şüpheli-numara
 
çalınan-face-şifresi
 
Notlarımız
“%100 bilişim güvenliği olamaz; ancak önlem alınabilir.” guvendemisin.com
Bizin Takip Edin.
yazılım
 
malwarebytes-guvendemisin
Malwarebytes ile güvenliğinizi arttırın.Malwarebytes indir
 
hardwipe-guvendemisin
Hardwipe. Verilerinizi yok edin.
 
Uzaktan yardım programları konusunda en tecrübelisi: TeamWıever
 
Gom player
 
ücretsiz antivirüs yazılımı AVIRA.
mobil
farklı bir filtre deneyin