güvenlik
okunan
Dikkat ! Kredi kartınız kopyalanmış olabilir.
4

Dikkat ! Kredi kartınız kopyalanmış olabilir.

kredi-kartı-guvenliği-guvendemisin

Bu olay cafe,bar,eğlence merkezleri veya bir benzin istasyonunda dahi başınıza gelebilir.
Arkadaşlarınız ile eğlenceye çıktınız. Güzel bir kafede karşılıklı çay içiyorsunuz. Muhabbetin de güzel olduğunu varsayarak yaklaşık 2 veya 3 saat oturduktan sonra hesap istediniz. Çok cömertsiniz tüm hesap sizden.

kart-kopyalama-guvendemisin

kopyalama cihazı

Garson hesap tutarını getirdikten sonra, hesabı kredi kartı ile ödemek istediğinizi belirttiniz. Garson elinde pos cihazı ile tekrar geldi. Kredi kartınızı garsona verdiniz. Garson kredi kartınızı, yanınızda pos cihazına takarken bir anda elinden düşürdü. Bir an afallamış gibi yaparak, kartınızı yerden alıp tekrar pos cihazına taktı. Daha sonrasında şifrenizi girdiniz ve alışverişiniz onaylandı. Artık rahat rahat başka mekana gidebilirsiniz.

Unutmadan, garson kredi kartınızı saniyeler içerisinde kopyaladı. (Fark ederseniz o anda garsonu öpebilirsiniz) 🙂 Bu garson arkadaşımız yaklaşık 1 ay daha burada çalışacak, sonrasında patron ile anlaşamayıp iş bırakacak. İşi bıraktığı gün, tüm kopyaladığı kartlardan mail order ödeme sistemi ile alışveriş yapabilecek ve yeni bir mekanda iş başı yapacak.
Daha bitmedi !!!
Çünkü, siz ödemeyi garsonun yanında şifrenizi girerek yaptınız. Yani garson şifrenizi de biliyor, 1 ay içinde diğer müşterilerden kopyaladığı tüm şifreler gibi sizin şifrenizi de not aldı. Mail order yöntemi ile alışveriş yapmak yerine, hiç alışverişle uğraşmadan kart bilgilerinizi boş bir karta basarak sizin adınıza para çekebilir.

 Önlemler

-Kredi kartınızı iyi saklayın.
-Alışverişlerde dikkatli olun.
-Asla kartınızı başkasına verip ödeme yapmayın.
-Şifrenizi görevliye söylemeyin, kendiniz girin.
-Bizi izlemeye devam edin.

Konunun daha anlaşılır olması için, canlandırma yapılan videoyu izleyiniz.

Düşüncelerin ?
sevdim
100%
sevmedim
0%
emin değilim
0%
eh işte
0%
üzücü
0%
4Yorum
  • ekrem
    31 Aralık 2014 at 16:04

    Güzel bir konuya değinmişsiniz. Aklıma hiç gelmezdi eğer bu yazıyı okumasaydım. Teşekkür ederim.

  • özlem Ç.
    9 Ocak 2015 at 09:36

    Açık konuşmak gerekirse hiç dikkat etmemiştim. Yazılanları okuduktan sonra daha temkinli olmam gerektiğini anladım. Bilgilendirmeniz çok iyi olmuş, ayrıca sitenizde bir çok faydalı var. Yayaınlarınızın devamını diliyorum

Yorum bırakınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.