teknoloji
okunan
Apple Carplay ve Alpıne ILX-007
0

Apple Carplay ve Alpıne ILX-007

Apple Carplay ve Alpine ile araç içi müzik, yönetim ve daha fazlası.

Bir zamanlar meşhur olan ve şu sıralarda modifiyeli araçlarda sıkça gördüğümüz ALPINE markası görünüşe göre Apple’n yeni çalışmalarından biri olan car play ile ortak çalışma yürütmüş. Apple’n geçen yıl duyurduğu car play, iphone cihazınız ile araç ekranınız arasında bağlantı sağlayarak telefonunuzdan araç yönetini, harita yönetimi ve bunun gibi birçok özelliği gözünüzü yoldan ayırmadan kullanmanıza olanak sağlayan teknolojidir.

 

 

 

Başlı başına bir araç içi işletim sistemi olmayan CarPlay, daha ziyade iPhone cihazınızda bulunan uygulamaları otomobilin dijital sistemlerine entegre ederek, cihazınızı ve uygulamalarınızı otomobilinizin dokunmatik ekranından kolayca kontrol etmenizi sağlıyor.

CarPlay ile iPhone’unuzu otomobilin panelindeki USB girişine bağladığınızda gerekli tüm tanımlamalar anında gerçekleştiriliyor ve bunun ardından akıllı telefonunuzun birçok işlemini gözlerinizi yoldan ayırmadan yapmanız mümkün oluyor. Carplay üzgünüz ki iphone platformu dışında başka bir telefon ile çalışmıyor; ayrıca eski iphone sürümlerini de desteklememektedir.

 

 

 

Apple CarPlay, Alpine ILX-007  ile size yolda iPhone kullanmak için rahat bir ortam yaratıyor. Ulaşmak istediğiniz uygulamalara ses ve dokunuşla ulaşmak mümkün kılınıyor. Carplay Alpine ILX-007, 7 inç erkranı , geri görüş kamera, parametrik ekolayzır(ses makyajlama)  ve Siri ses kontrolü uyumluluğu ile mükemmel bir deneyim.

 

Şunu da belirtmek gerekiyor. Cihazın arkasında usb girişi bulunmakta ve bağlantı bu girişin uzatılarak erişebilecek bir yere monte edilmesi ile hazır hale gelmektedir. Alpine ILX-007’de CD girişi bulunmamaktadır. Ürün tek olarak ABD’de satılmakta, diğer ülkelere Carplay’in anlaşmalı olduğu araçların üzerinde gelmektedir.

Düşüncelerin ?
sevdim
0%
sevmedim
0%
emin değilim
0%
eh işte
0%
üzücü
0%
yorumlar

Yorum bırakınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.