okunan
Facebook üzerinden DOLANDIRICILIK !
0

Facebook üzerinden DOLANDIRICILIK !

Dolandırıcılar ele geçirdikleri facebook hesapları ile hesapta ekli olan arkadaşlara mesaj atıyorlar. Üstelik bunu sohbet kısımından yapıyorlar ve giriş olarak “merhaba canım” veya “nasılsın canım” gibi cümleler kullanıyorlar. Bu cümleler nedeni ise dolandırıcılığa maruz kalan kişi arkadaşının hesabının ele geçirildiğini anlamaması. Bu aralar oldukça yaygınlaşan bu dolandırıcılara karşı oldukça dikkatli olmak lazım.
teknosa

Dolandırıcı sıradan bir konuşmaymış gibi sohbete başlıyor. Daha sonrasında Teknosa’dan hediye çekilişi bileti olduğunu söylüyor ve kullandığı hattın fatura olup olmadığını soruyor. Daha sonrasında faturalı hat sahiplerinden gelen mesaja evet yazıp göndermelerini istiyor. Eğer bu mesaja evet yazıp 7979’a (6662, 5662 vb) geri gönderilirse direkt olarak mevcut tarife üzerine 70 TL ekleniyor ve bu para dolandırıcıların hesabına geçiyor.

Çalınan facebook hesabı ile ilgili web sayfamızda ki formu doldurarak irtibata geçebilir ve arkadaşlarınızın dolandırılmasına engel olabilirsiniz.

Düşüncelerin ?
sevdim
100%
sevmedim
0%
emin değilim
0%
eh işte
0%
üzücü
0%
yorumlar

Yorum bırakınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.